Tartózkodásuk idején, 1946 pünkösdvasárnapján Dr. Virág Ferenc pécsi megyéspüspök 615 fiúnak és lánynak, köztük a két Brenner-fiúnak, Jánosnak és Józsefnek szolgáltatta ki a bérmálás szentségét. Évekkel később mindkét fiú igent mondott Isten hívására...
Dr. Schmelczer-Pohánka Éva, a Pécsi Egyházmegyei Könyvtár és a Pécsi Egyházmegyei Levéltár vezetője személyes kutatási eredményeire támaszkodva visszaemlékezések alapján, valamint rendelkezésre álló tárgyi emlékekből, levéltári archívumból, korabeli fotókból összeállított prezentációja nyomán hallhattak előadást a Brenner-család életének pécsi vonatkozásairól a BRENNER 80 programsorozat keretében 2026. június 9-én, Pécsen.
A videóanyagok nem képezik a Magyar Kurír tulajdonát, így annak átadását nem tudjuk biztosítani.





























